Cechy kredytu

Życie nie zawsze będzie nam sprzyjać. Bywa tak, że gotówka będzie potrzebna w danym momencie, który zniknie, gdy nie będziemy go wykorzystywać. Współcześnie mamy różne opcje dostępu do szybkiej gotówki. Obecnie podmioty udzielające kredytu mogą przygotować go dla nas w ciągu kilkunastu minut. Zawsze w ciągu jednego dnia można takie pieniądze dodatkowe uzyskać.

Co to jest kredyt?

Jednak nim zdecydujemy się na kredyt warto będzie zapoznać się z jego cechami tak, by nie było sytuacji, w której coś będzie nas zaskakiwać. Przede wszystkim przedmiotem kredytowania są pieniądze, to właśnie pieniądze dostajemy od firmy pożyczkowej i również pieniądze będzie trzeba zwracać. Ważną cechą kredytu będzie to, że kwotę należy zwracać w określonym umowie kredytową terminie. Dodatkowo kredyt to umowa, która przyznawana jest na określony cel, jeśli dojdzie do jakieś zmiany z wykorzystaniem kredytu to będziemy mogli się spodziewać, że bank wypowie nam umowę. Umowa kredytowa to umowa, która ma charakter odpłatny, ponieważ bank będzie pobierał prowizję od przyznanego kredytu i obowiązkowo są również do spłacenia odsetki od wykorzystanego kredytu. Często podmiot udzielający wymaga także zabezpieczenia na wypadek, jeśli nie będzie się dało spłacić kredytu.

Kredyt gotówkowy, czyli jaki? 


Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że jest wiele form udzielania kredytu gotówkowego i to będzie bezpośrednio wpływać na cechy charakterystyczne. Kredyt gotówkowy pełni także kilka ważnych funkcji. Te funkcje wynikają z faktu, że tworzy on pieniądz dla pożyczkobiorcy a więc pojawia się funkcja kreatywna. Następnie kredyt pozwala spłacić swoje zobowiązania, wtedy będzie można mówić o funkcji płatniczej. Kredyt charakteryzuje się funkcjami takimi jak finansowa, gdyż daje możliwość finansowania przedsiębiorstwem wiele różnych projektów, które służą rozwojowi a także mają funkcję kontrolą, ponieważ zakłada się, że kredyt udzielany jest tylko wiarygodnym kredytobiorcom.

Kredyt odnawialny i nieodnawialny

Trzeba również pamiętać, że kredyty dzielą się na odnawialne i nieodnawialna. Ważna będzie także cecha, która łączy oba te kredyty. Odnawialność polega na udostępnieniu gotówki na rachunku, z którego kredytobiorca może w dowolnym czasie dla siebie korzystać. Przy takich kredytach konieczne jest odnawianie kredytu jako całości co pewien czas, ponieważ w ten sposób bank sprawdzi wiarygodność kredytobiorcy. W ten sposób rzeczywiście klient ma cały czas dostęp do dodatkowych środków, natomiast bank ma cały czas formę zabezpieczenia, która będzie chronić go przed ewentualnymi problemami ze spłatą danego kredytu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kontakt@kredytyt.pl

Witaj w świecie finansów i kredytów!

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat kredytów hipotecznych, kredytów oraz zostać finansowym ekspertem  -dobrze trafiłeś

wspieramy serwis: bmserwis.pl