Błędy i kredyt hipoteczny - cz.2

Przygotowany wpis to kontynuacja omawiania błędów, jakie popełniane są najczęściej przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.


Nigdy nie ma czegoś takiego, że kredyt jest pewny na 100%. Pewny to będzie, gdy podpiszemy umowę i będzie wypłacony. Po pierwsze analityk zawsze może znaleźć taką informację w naszych dokumentach, które będą nas dyskwalifikować. Czasami doradca również może się pomylić i okaże się, że nie będzie możliwości otrzymania wymarzonego przez nas kredytu. Przede wszystkim zawsze musimy być czujni i nie możemy być pewni, że coś się nam z góry należy.

Sprawdzę ranking i wszystko wiem

Kolejny błąd to zbytnie przekonanie o rankingach dostępnych kredytów. Tak naprawdę rankingi to bardzo mocne uproszczenie całego kredytu hipotecznego. To zbyt skomplikowany produkt, by go opisać w krótkim rankingu. Jest wiele czynników, które o nim decydują i dlatego to wszystko musi być ostatecznie rozważone nim podejmie się decyzję.

Marża jest najważniejsza

Marża jest ważna, ale nie będzie ważniejsza niż inne parametry, które konkretnie opisując kredyt. Jest ona tak samo ważna jak prowizja czy kwestia wcześniejszej wpłaty i innych produktów dodatkowych. Za marżę i resztę parametrów będziemy płacić. Kredyt trzeba więc analizować pod kątem własnych możliwości, oczekiwań czy rodzaju transakcji a także okresu realnej spłaty. Mamy transakcje, które są kompleksowe i każdy element ma w nich znaczenie. Czasami oprócz marży ważniejszą kwestią będzie okres kredytowania czy inne kwestie związane z tym jak kredyt w praktyce będzie funkcjonował.

Podpisałem umowę bez sprawdzenia, co to jest kredyt hipoteczny

Jeśli w ogóle chcemy myśleć o kredycie hipotecznym będzie trzeba poznać ten rynek w należyty sposób. Nie podpisujemy umowy o coś na czym w ogóle się nie znamy. Kredyt to rzeczywiście skomplikowany i rozbudowany mechanizm, który uzależniony będzie od wielu czynników. Dlatego jeśli ktoś się tym nie zajmuje na co dzień powinien przede wszystkim pomyśleć o kontakcie z dobrym doradcą kredytowym. To ważne, ponieważ taka osoba będzie w stanie gwarantować nam profesjonalną pomocą i ostatecznie uda się ograniczyć również problemy z tym, że podpiszemy niekorzystną dla siebie umowę. Nasza świadomość na temat kredytu musi być odpowiednia.

Zakup pochłonął wszystkie pieniądze

Kupno nieruchomości to głęboki drenaż kieszeni. Sytuacja taka może dotknąć nawet osoby dobrze sytuowane. Jednym z błędów wydanie będzie wszystkich środków na wyższy wkład własny. Czasami lepiej będzie to ograniczyć a zamiast tego oczywiście postarajmy się zadbać o to, by mieć środki na wykończenie tej kupionej nieruchomości.

Ubezpieczenie na życie

Oczywiście nikt z nas nie będzie się wybierał na drugą stronę, gdy kupujemy nieruchomość. Ale z drugiej strony kredy będzie na wiele lat i nigdy nie wiadomo co będzie się działo. Dlatego właśnie dobrze mieć taką spokojną przyszłość, którą zapewnić sobie można dzięki ubezpieczeniu na życie. To opcja, która będzie nas skutecznie zabezpieczać na rzecz niespodziewanych zdarzeń jakie mogą mieć miejsce.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kontakt@kredytyt.pl

Witaj w świecie finansów i kredytów!

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat kredytów hipotecznych, kredytów oraz zostać finansowym ekspertem  -dobrze trafiłeś

wspieramy serwis: bmserwis.pl