Jak sprzedać złoto i nie stracić na tym?

Za nami dwa rekordowe lata pod względem cen złota. Wiele osób, które wcześniej zainwestowały w złoto, szuka teraz informacji o tym, gdzie je sprzedać. Przygotowaliśmy dziś poradnik, jak sprzedać złoto, aby jak najlepiej na tym zarobić. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Sprzedaż złota - o czym powinieneś pamiętać?

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że należy zachować ostrożność przy kupnie lub sprzedaży złota. Zanim odwiedzisz biuro skupu, aby sprzedać złoto inwestycyjne, czyli sztabki lub monety, ważne jest, abyś dokładnie zbadał ich próbę i wagę. Pozwoli nam to na określenie wartości rynkowej oferowanej ceny. Dokładnie to samo powinniśmy zrobić, sprzedając złoto użytkowe. Ale złota biżuteria jest warta tylko tyle, ile wart jest metal, z którego jest wykonana. Dodaj wagę wszelkich kamieni do biżuterii. Możesz również rozważyć zakup diamentów, jeśli rozważasz złotą biżuterię z diamentami.

Na czym opiera się cena sprzedaży złota?

Notowania złota na rynku złota są głównym wyznacznikiem ceny sprzedaży. Istnieją również inne czynniki, które mogą wpłynąć na kwotę, którą otrzymasz. Ważne jest, by wiedzieć, jaki rodzaj złota sprzedajesz. Ogólnie rzecz biorąc, złoto inwestycyjne, czyli sztabki i monety bulionowe, osiągnie wyższą cenę. Złom złota jest bardziej przystępny cenowo, tzn. złom złota jest lepszą opcją niż złota biżuteria i inne użyteczne przedmioty. Cena, jaką uzyskasz w punkcie skupu, może również zależeć od tego, gdzie się on znajduje. W większych miastach ceny są często bardziej konkurencyjne. Niektóre skupy złota mogą mieć lokalny monopol w mniejszych miejscowościach.

skup złota

Gdzie mogę sprzedać złoto?

W zależności od tego, gdzie się udasz, cena złota może się bardzo różnić. Różnice te mogą sięgać niekiedy nawet kilkunastu procent. Gdzie mogę sprzedać złoto inwestycyjne? Opcji jest wiele, ale nie każda z nich zaoferuje nam atrakcyjną cenę. Nie jest dobrym pomysłem sprzedawanie złota inwestycyjnego w lombardach. Nietrudno zauważyć, że placówki te potrafią czerpać zyski z klientów w trudnej sytuacji finansowej. Sprzedają i kupują złoto także jako działalność uboczną. Często wiąże się to z wysokimi marżami, a co za tym idzie - z niskim kursem złota. Złoto można sprzedać wszędzie indziej. Innym miejscem, gdzie można kupić złoto są punkty sprzedaży biżuterii. Firmy te często korzystają z zakupionego złota jubilerskiego. W cenę zakupu muszą wliczyć koszt rafinacji materiału i dalszej obróbki. Oznacza to, że cena złota jest często niższa. Do dyspozycji mamy jeszcze oddziały banków, które pomogą Ci znaleźć skup złota np. Skup złota Kraków. Sprawdź ofertę skupu złota na https://mennica-krakowska.pl/

Chociaż niektóre banki kupują złoto, oferowane przez nie stawki nie są najlepsze. Wynika to z faktu, że banki pobierają prowizję za takie transakcje. Gdzie najlepiej sprzedać złoto? Zalecamy, abyś sprzedawał złoto wyspecjalizowanym skupom, tak jak to robimy przy innych okazjach. Nasza działalność skupia się przede wszystkim na handlu metalami szlachetnymi. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży i rozległym kontaktom jesteśmy w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne ceny za złoto. Skupujemy złoto nie tylko w największych miastach Polski. Możemy również odkupić złoto od Ciebie bez konieczności wychodzenia z domu. Wypełnij krótki formularz na naszej stronie internetowej, aby skontaktował się z Tobą nasz pracownik w celu omówienia najlepszego sposobu zamknięcia transakcji.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kontakt@kredytyt.pl

Witaj w świecie finansów i kredytów!

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat kredytów hipotecznych, kredytów oraz zostać finansowym ekspertem  -dobrze trafiłeś

wspieramy serwis: bmserwis.pl